رهایی بخش

◾️SAOSHYANT◾️

تضاد درونی

من نمی توانم فراتر سخن بگویم زیرا هنوز اندیشه ام بزرگ و کامل نیست. اما سعی دارم دانه های نرم و سبزی که از خاک سر بر آورده اند را رشد دهم. پس پیش می روم. ما چه کسی هستیم و به کجا سوق می یابیم؟ کتاب ها را کنار بگذارید و آن چیزی که خودتان لمس می کنید و البته باورش دارید را بازگو کنید. این کافی نیست، از ثروت فراتر روید،از ازدواج بگذرید و جهان جاویدان را نادیده بگیرید. آیا همین ها تنها هدف خلقت هستند؟ ما به دنبال هدف واقعی هستیم. ما برای قدم زدن آمداه ایم پس دلیل بودن طبیعت چیست؟ جهان بر چه معیاری هست؟ آیا برای ما هستند یا ما جزئی کوچکی از آن هستیم؟ آیا ما باید آن را بپذیریم یا آنها ما را؟ ما در مثل های ذکر شده دخل تصرف داریم. آیا این نگاه، نگاه آنها هم هست؟ کدام یک نیازمند دیگریست؟ علامت سوال ها را نزدیکتر می کنم. آیا امر های دین نهی های واقعیت نیست؟ آیا دین متکی به ماست یا ما متکی به دین هستیم؟ زادروز ستاره ای را می یابیم، پرتو نورش را می سنجیم و مرگش را تخمین می زنیم. آیا نبود یک ستاره در دنیا حس می شود؟ 

ما و تمام اقلام جهان نیازمند هم هستیم؟، متکی به هم هستیم؟ یا به سان همسایگانِ در کنار هم زندگی می کنیم؟. شاید روزی از خواب برخیزیم و خودمان را به سان موشی ببینیم که داریم گویی متحرکی را در قفسی می چرخانیم. آیا می توانید باز جواب دهید ما برای هدفی آفریده شده ایم؟


* من هنوز جوابی برای علامت سوال ها ندارم.

۱ نظر
حوا ...
۰۲ شهریور ۰۶:۲۵
می‌دونید منم جوابی برای این سوال‌ها ندارم. فقط می‌دونم خدا رو خیلی باور دارم. هر کاری هم که کردم و می‌کنم (خیلی جزئی هست البته) واسه خودشه. کلاً اهلِ تجارت و معامله نیستم. سعی کردم نباشم!

پاسخ :

تشکر بابت نظرتون
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفـــ ـــان حق نوشتن و نشر در این وبلاگ برای سوشیانت محفوظ است