رهایی بخش

◾️SAOSHYANT◾️

نقطهِ کور

در صحفه ای با خطوط راه راهی به صورت افقی، نقطه ای کشیده شده. من آن را کشیده ام. آن را باور دارم اما نمی توانم آن را برای دیگران اثبات کنم. برای اثبات نیاز به چیزی دارم به نام نور. در این تاریکی، هیچ چیز دیده نمی شود. و آنان وز وز کنان می گویند:کو؟ کجاست؟

من تنها می شوم و آنان می روند. غریبه ها با پوزخندی از اتاق بیرون می روند و خانواده ام با جملهِ متاسفم. این روزگار من است، هم اکنون بدون هیچ گونه پارازیتی. در این ظلمات با یک نقطه که اثباتش دشوار است. ناله ای بی صدا از سویم، اندوهم را به کهکسان ها می رساند. از دیگران غمی نیست. از خود غمناکم. با این که می دانستم این اتاق تاریک است باز نقطه ام را کشیدام.

دوباره در ذهنم جوانه میزند، فکر های فیلسوفانه که باید برای آینده فکرِ کرد. می گوید: نه. مغزم حیران است، می پرسد: این جواب از سوی کیست؟ او می فهمد که پاسخ دهنده کیست و خاموش می شود. قلبم است. می گوید خسته است از اینکه مدام برای آینده تپیده است. مغز چیزی نمی گوید، فقط تماشاچیست. حتی او به این جمله فرورفته است. ادامه می دهد: در حال چرا نباید زندگی کرد و فریاد می زند: حال چرا بد است؟

مغز و من فقط نگاه به هم می کنیم، که جواب چیست؟ به این راحتی نمی توانیم قبول کنیم، یک عمر با این حرف بوده ایم که آینده، موفقیت من است. حال بگوییم: اشتباه بوده؟ دوباره از اول. نمی دانم بعضی ها که می گویند دوباره از صفر شروع باید کرد، چگونه است؟ اینکه صفر کجاست؟ صفر روز تولد هم نیست. روزی است  که مادرت احساست کند و بازگشت به آن زمان دشوار است.

۱ نظر
حوا ...
۱۲ دی ۱۵:۵۱
نقطه صفر می‌تونه دو روزِ پیش باشه، می‌تونه دو سالِ پیش باشه یا دویست سالِ پیش... بستگی به خودمون داره.

پاسخ :

نقطه صفر در هر چیزی زمان خاصی داره. درست حرفی که شما زدید و من هم قبول دارم. ولی اول برای اینکه از داستان دور نشم و زیاده گویی نکنم و دوم برای بزرگ نمایی بیشتر. تصمیم گرفتم. حذفش کنم. ممنون بابت وقتی که گذاشتی
:)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
طراح قالب : عرفـــ ـــان حق نوشتن و نشر در این وبلاگ برای سوشیانت محفوظ است